REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
Wrocław: Spór na linii RDOŚ-urząd marszałkowski. Wydanie decyzji w sprawie WOW znów przedłużoneartykuł
Pokaż artykuł
Wrocław: Spór na linii RDOŚ-urząd marszałkowski. Wydanie decyzji w sprawie WOW znów przedłużone
Wojciech Rejman, regionalny dyrektor ochrony środowiska, twierdzi, że zmiany preferowanego przez urz...
[śląskie] W Tarnowskich Górach otworzono nowoczesną oczyszczalnię ściekówartykuł
Pokaż artykuł
[śląskie] W Tarnowskich Górach otworzono nowoczesną oczyszczalnię ścieków
28 listopada burmistrz Arkadiusz Czech uroczyście przekazał do eksploatacji Centralną Oczyszczalnię...
MPK Wrocław jest zainteresowane zakupem elektrycznych autobusówartykuł
Pokaż artykuł
MPK Wrocław jest zainteresowane zakupem elektrycznych autobusów
MPK Wrocław złożyło wniosek do Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej dotyczący...
[opolskie] Modernizacja zbiornika wodnego w Nysie zakończonaartykuł
Pokaż artykuł
[opolskie] Modernizacja zbiornika wodnego w Nysie zakończona
Metrostav – partner w konsorcjum, którego liderem była firma PORR Polska Infrastructure – sfinalizow...
[Poznań] Stena Recycling w Business Garden Poznań – rozwiązania na miarę systemu LEED Goldartykuł
Pokaż artykuł
[Poznań] Stena Recycling w Business Garden Poznań – rozwiązania na miarę systemu LEED Gold
Stena Recycling wprowadziła innowacyjne rozwiązanie gospodarki odpadami do realizowanego kompleksu b...
Rusza modernizacja Elektrowni Wodnej Gubinartykuł
Pokaż artykuł
Rusza modernizacja Elektrowni Wodnej Gubin
PGE Energia Odnawialna z Grupy PGE podpisała umowę na modernizację Elektrowni Wodnej Gubin. Do końca marca 2024 r. w obiekcie wymienione zostaną m.in. dwa hydrozespoły, a trzeci przejdzie kapitalny remont. Dzięki tej inwestycji Elektrownia Wodna Gubin będzie mogła bezawaryjnie pracować przez kolejne 40 lat, zwiększając swoje możliwości produkcyjne o 10 proc. z obecnych 3634 MWh do ok. 4000 MWh. Pozwoli to zaspokoić zapotrzebowanie na energię elektryczną ok. 2000 gospodarstw domowych.
Pół miliarda złotych na termomodernizację zabytkowych budynków użyteczności publicznejartykuł
Pokaż artykuł
Pół miliarda złotych na termomodernizację zabytkowych budynków użyteczności publicznej
Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) przeznaczy ponad 549 mln zł na poprawę efektywności energetycznej w zabytkowych budynkach użyteczności publicznej. Środki na termomodernizację obiektów oraz montaż instalacji odnawialnych źródeł energii pochodzą z programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko (FEnIKS) 2021-2027.
Blisko 190 mln zł na kolejne wielkie, zielone inwestycje w Gdańskuartykuł
Pokaż artykuł
Blisko 190 mln zł na kolejne wielkie, zielone inwestycje w Gdańsku
Miasto Gdańsk zrealizuje kolejne zielone inwestycje. Po pierwsze – budowę bioelektrociepłowni, czyli instalacji do produkcji energii elektrycznej i cieplnej z bioodpadów w zamkniętym procesie. Po drugie – realizację drugiego etapu rekultywacji kwatery składowania odpadów. Oba przedsięwzięcia pozwolą znacząco ograniczyć uciążliwości zapachowe, poprawić efektywność zagospodarowania odpadów oraz zwiększyć niezależność energetyczną zakładu. Realizacja inwestycji rozpocznie się już w 2025 roku. Będą kosztować łącznie blisko 190 mln zł.
Przełom w Jaworznie! Padł konkretny termin budowy polskiej gigafabryki aut elektrycznychartykuł
Pokaż artykuł
Przełom w Jaworznie! Padł konkretny termin budowy polskiej gigafabryki aut elektrycznych
Projekt polskiego samochodu elektrycznego przechodzi całkowitą rewolucję i zyskuje potężne, globalne turbodoładowanie. Spółka ElectroMobility Poland (EMP) oficjalnie ogłosiła harmonogram budowy nowoczesnego Hubu Produkcyjno-Rozwojowego na Śląsku. Ciężki sprzęt budowlany wjedzie na teren inwestycji w Jaworznie wiosną 2027 roku. Realizacja tego wielomiliardowego scenariusza jest możliwa dzięki zabezpieczeniu gigantycznego finansowania z Krajowego Planu Odbudowy (KPO) oraz zawarciu strategicznego sojuszu z tajwańskim gigantem technologicznym Foxconn. Nowy plan całkowicie odcina się od dawnej koncepcji Izery, stawiając na transfer technologii, unijny łańcuch dostaw i tysiące zaawansowanych miejsc pracy.
[Poznań] Targi nieruchomości na MTPartykuł
Pokaż artykuł
[Poznań] Targi nieruchomości na MTP
Już w na najbliższy weekend  7. i 8. września 2013 r. w hali nr 3 Międzynarodowych Targów Pozna...
Za około 4 miliardy złotych ma powstać wielka elektrownia szczytowo-pompowa na Dolnym Śląskuartykuł
Pokaż artykuł
Za około 4 miliardy złotych ma powstać wielka elektrownia szczytowo-pompowa na Dolnym Śląsku
PGE Polska Grupa Energetyczna i Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej będą razem współpracować przy projekcie budowy Elektrowni Szczytowo-Pompowej "Młoty". Realizacja projektu ESP "Młoty" wesprze krajową transformację energetyczną i zapewni w przyszłości stabilność pracy Krajowego Systemu Elektroenergetycznego. Projektowana elektrownia szczytowo-pompowa Młoty ma być drugą co do wielkości elektrownią tego typu w Polsce (po elektrowni w Żarnowcu).
Salezjańska Szkoła Rzemiosł w Łodziinwestycja
Pokaż inwestycję
Salezjańska Szkoła Rzemiosł w Łodzi
Łódź, Widzew, Wodna 36
MPK Wrocław zakupi dodatkowe autobusy elektryczne. Pierwszy jest już na ulicach miasta [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
MPK Wrocław zakupi dodatkowe autobusy elektryczne. Pierwszy jest już na ulicach miasta [ZDJĘCIA]
MPK Wrocław zdecydowało się na zakup kolejnych autobusów elektrycznych. Dołączą one do 11 takich pojazdów zakontraktowanych trzy miesiące temu. Przetarg na dostawę dwóch następnych autobusów elektrycznych wrocławskie Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne rozstrzygnęło w środę, 8 czerwca. Pierwsze autobusy marki Mercedes trafią do stolicy Dolnego Śląska w połowie przyszłego roku.
NFOŚiGW przekazuje 133 mln zł na poszukiwanie wód termalnych w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
NFOŚiGW przekazuje 133 mln zł na poszukiwanie wód termalnych w Polsce
Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) przekaże blisko 133 mln zł na poszukiwanie źródeł geotermalnych w kolejnych 10 lokalizacjach w województwach: lubuskim, łódzkim, mazowieckim i świętokrzyskim. Celem programu jest przyspieszenie rozwoju geotermii w Polsce.
[Wrocław] Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska daje pieniądze na usuwanie skutków powodziartykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska daje pieniądze na usuwanie skutków powodzi
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska we Wrocławiu będzie dofinansowywał likwidację skutków powodzi,...
inwestycja
Pokaż inwestycję
Huta Stalowa Wola (rozbudowa)
Stalowa Wola, Generała Tadeusza Kasprzyckiego 8
W Gdańsku może ruszać budowa strategicznego projektu energetycznego Polski [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
W Gdańsku może ruszać budowa strategicznego projektu energetycznego Polski [FILM]
Może ruszać realizacja kolejnej dużej inwestycji na terenie Portu Morskiego w Gdańsku. W środę 14 lutego Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska (RDOŚ) w Gdańsku poinformował na swojej stronie internetowej, że na wniosek inwestora: Operatora Gazociągów Przesyłowych Gaz-System SA, wydał postanowienie o nadaniu rygoru natychmiastowej wykonalności decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia pn.: "Realizacja terminalu FSRU z gazociągiem podmorskim w obrębie akwenu Portu w Gdańsku". Inwestycja ta jest strategicznym projektem energetycznym Polski.
[Boguszów-Gorce] Osiedle, ul. Chopinainwestycja
Pokaż inwestycję
[Boguszów-Gorce] Osiedle, ul. Chopina
Boguszów-Gorce, Szczawno-Zdrój
PGE Dystrybucja pozyskuje 340 mln zł na wsparcie rozwoju elektromobilności w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
PGE Dystrybucja pozyskuje 340 mln zł na wsparcie rozwoju elektromobilności w Polsce
W najbliższym czasie planowane jest podpisanie umowy o dofinansowanie projektu pn. „Rozbudowa sieci elektroenergetycznych na terenie PGE Dystrybucja S.A. Oddział Łódź na potrzeby stacji ładowania dużych mocy” z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Przedsięwzięcie będzie współfinansowane ze środków Funduszu Modernizacyjnego w ramach Programu, pn. „Budowa/rozbudowa sieci elektroenergetycznych na potrzeby budowy ogólnodostępnych stacji ładowania dużych mocy”. Wartość przedsięwzięcia przekracza 420 mln zł, a potencjalne dofinansowanie to prawie 340 mln złotych.
MPK Wrocław otrzyma ponad 78 mln zł na zakup nowych autobusów elektrycznychartykuł
Pokaż artykuł
MPK Wrocław otrzyma ponad 78 mln zł na zakup nowych autobusów elektrycznych
Bardzo dobra wiadomość. W stolicy Dolnego Śląska pojawią się kolejne nowe autobusy elektryczne. MPK Wrocław otrzyma dotację z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w wysokości ponad 78 milionów złotych na zakup 21 nowych, ekologicznych autobusów elektrycznych oraz infrastrukturę do ich obsługi.
REKLAMA